Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме
RU

Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме

Все самое интересное в Telegram

БШК 28-ноябрда өтө турган Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышууга ниеттенген бир мандаттуу талапкерлердин документтерин кабыл алууну улантууда.

Эске салсак, Кыргызстанда 36 округ бар, алардын ар биринде талапкерлер көрсөтүлүшү мүмкүн. Округ боюнча шайлоого катышуу үчүн документтер 2021-жылдын 13-октябрынын саат 18:00гө чейин кабыл алынат.

4-октябрдын таңына карата бир мандаттуу округдарга талапкерлердин тизмеси төмөнкүчө:

  • Абакиров Аскар Жумабекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Абдрахманов Азамат Абдилазизович (No4 Көк-Жар району).
  • Абдрахматова Атыр Болотбековна (No 34 Жети-Өгүз).
  • Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович (No13 Сузак району).
  • Абдылдаев Райымбек Жумагулович (No33 Нарын району).
  • Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович (No21 Талас району).
  • Жагыл Бейшеновна Аджибаева (No36 Ысык-Көл району).
  • Алымжанов Айбек Орозбекович (No32 Кочкор району).
  • Алтынбеков Айбек (No15 Базар-Коргон району).
  • Арстанбеков Акылбек Советбекович (No16 Ноокен району).
  • Асанбаев Майрамбек Жекшенович (No32 Кочкор району).
  • Ырысбек Ысламович Атажанов (No3 Кадамжай району).
  • Аширалиев Чынтемир Камчыбекович (No2 Баткен району).
  • Аширбаев Элкинбек Токтогонович (No24 Сокулук району).
  • Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович (No33 Нарын району).
  • Замонбек Сабиржанович Божонов (No11 Алай району).
  • Ботобаев Айбек Курманович (No31 Кемин району).
  • Булекбаев Эркин Касымович (No 23 Москва району).
  • Бекмуратов Баймурат Асанович (No1 Лейлек району).
  • Ганиев Каныбек Токтоматович (No3 Кадамжай району).
  • Джунусалиев Рамис Майрамбекович (No24 Сокулук району).
  • Жээнбеков Жусупжан Амражанович (No13 Сузак району).
  • Джыргалбаев Нурбек Усенкулович (No30 Ысык-Ата району).
  • Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Дүйшөнбиев Райымберди Сейдакматович (No16 Ноокен району).
  • Дурсунов Атамша Латифович (No30 Ысык-Ата району).
  • Дыйканов Максатбек Дыйканович (No2 Баткен району).
  • Ибраимов Санжар Кубанычбекович (No11 Алай шайлоо округу).
  • Ибраев Саматбек Кулукеевич (No34 Жети-Өгүз району).
  • Икрамов Тазабек Икрамович (No13 Сузак району).
  • Иманкулов Эркин Токтаалиевич (No22 Жайыл району).
  • Исаев Канатбек Кедейканович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Исламбеков Белек Мамасалиевич (No2 Баткен).
  • Карагулов Кубанычбек Нарынбекович (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич (No13 Сузак району).
  • Кулбараков Автандил Илдузович (No 32 Кочкор району ).
  • Кулматов Эделбек Маматкулович (No13 Сузак району).
  • Калдарбеков Элдияр Султанович (No25 Аламүдүн району).
  • Курманов Байыш Жантаевич (No30 Ысык-Ата району).
  • Кыдырмышев Руслан Жаманакович (No28 Бишкек шаарынын Октябрь району).
  • Лилиенталь Юлия Викторовна (No13 Сузак району).
  • Мадмаров Уланбек Аданбекович (No 4 Көк-Жар шайлоо округу).
  • Малиев Арсланбек (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Мелисов Азамат Канатбекович (No32 Кочкор району).
  • Мусагул уулу Амантур (No32 Кочкор району).
  • Мурадилов Бекболот Мурадилович (No3 Кадамжай району).
  • Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (No16 Ноокен району).
  • Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович (No4 Көк-Жар району).
  • Насиров Абдижамил Жусупович (No3 Кадамжай району).
  • Нурланбеков Актилек (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Обдунов Элмурат Абдувалович (No 6 Араван району).
  • Райымкулов Бактыбек Кемелбекович (No22 Жайыл району).
  • Сагымбаев Канат Райымбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Саккараев Медербек Жаманкулович (No31 Чүй -Кемин району) .
  • Салихов Кеңеш Каримович (No2 Баткен району).
  • Сарбагышев Максатбек Канатбекович (No36 Ысык-Көл району).
  • Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич (No36 Ысык-Көл району).
  • Сардарбеков Сабырбек (Кочкор району No32).
  • Сариев Акылбек (Нарын району No33).
  • Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич (Өзгөн No12).
  • Сегизбаев Мирбек Абдрахманович (No 1 Лейлек шайлоо округу).
  • Сейитказиев Анаш Токтосунович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (No5 Ноокат району).
  • Сулайманов Кундузбек Кошалиевич ( No19 Токтогул району)
  • Сурналиев Талгат Чыныбекович (No36 Ысык-Көл району).
  • Сыдыков Бактыбек Усенович (No16 Ноокен району).
  • Тайлаков Арстанбек Кылычбекович (No26 Ленин району).
  • Танабаев Нурлан Исамидинович (No10 Куршаб району).
  • Талипов Нурали Орозалиевич (No3 Кадамжай району).
  • Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Таштанбеков Акбөкөн Дукенович (No30 Ысык-Ата району).
  • Токтакунов Нурбек Акбарович (No27 Бишкек шаарынын Биринчи Май району).
  • Токтобаев Сүйүнбай Жумаканович (No17 Аксы району).
  • Төлөгөнов Бакыт Талантович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Тукунов Акжолтой Шакирбекович (Ысык-Көл району No36).
  • Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (Ала-Бука району No18).
  • Усупов Тилек Сабырович (Бишкек шаарынын Октябрь району No 28).
  • Хасанов Канат Зарлыкович (Ысык-Көл району No36).
  • Шаимкулов Манас Каныбекович (No14 Жалал-Абад округу).
  • Шамырканов Болотбек Муратбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
Темаңыз барбы? Kaktus.kg'ге жазыңыз Telegram же WhatsApp: +996 (700) 62 07 60(Бишкек)
url: https://kaktus.kg/3755