Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме
RU

Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме

Все самое интересное в Telegram

БШК 28-ноябрда өтө турган Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышууга ниеттенген бир мандаттуу талапкерлердин документтерин кабыл алууну улантууда.

Эске салсак, Кыргызстанда 36 округ бар, алардын ар биринде талапкерлер көрсөтүлүшү мүмкүн. Округ боюнча шайлоого катышуу үчүн документтер 2021-жылдын 13-октябрынын саат 18:00гө чейин кабыл алынат.

11-октябрдын таңына карата бир мандаттуу округдарга талапкерлердин тизмеси төмөнкүчө:

  • Абакиров Аскар Жумабекович (No31 Чүй-Кемин району ).
  • Абдрахманов Азамат Абдилазизович (No4 Көк-Жар району).
  • Абдрахматова Атыр Болотбековна (No 34 Жети-Өгүз).
  • Абдувалиев Зарылбек Рубенович (No 25 Аламүдүн району).
  • Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович (No13 Сузак району).
  • Абдылдаев Райымбек Жумагулович (No33 Нарын району).
  • Абдылдаев Сооронбай Эргешович (No24 Сокулук району).
  • Абдылдаев Таалайбек Дюшекеевич (No35 Ак-Суу району).
  • Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович (No21 Талас району).
  • Абдыразаков Нурсултан Эркинбекович (No9 Кара-Суу району).
  • Абиров Жаныбек Болотбекович (No26 Ленин району).
  • Абылкасым уулу Канатбек (No2 Баткен району).
  • Жагыл Бейшеновна Аджибаева (No36 Ысык-Көл району).
  • Ажыбаев Чынгыз Ильяскожоевич (No1 Лейлек району).
  • Ажыбеков Бактыгүл Ажыбекович ( No20 Манас району).
  • Айтакунов Бактыбек Кубатович (No34 Жети-Өгүз району).
  • Акматов Айданбек Акматович (No3 Кадамжай району).
  • Акылбеков Русланбек Акылбекович (No27 Биринчи Май району).
  • Алимбеков Нурбек Каарыевич (No8 Төлөйкөн району).
  • Алымжанов Айбек Орозбекович (No32 Кочкор району).
  • Алтынбеков Айбек (No15 Базар-Коргон району ).
  • Аманбаев Искендер Эркинович ( No36 Ысык-Көл району).
  • Аманкулов Эмир Эркинбекович (No22 Жайыл району ).
  • Арзибаев Бекболот Осконбаевич (No7 Ош району ).
  • Арстанбеков Акылбек Советбекович (No16 Ноокен району ).
  • Асанбаев Майрамбек Жекшенович (No32 Кочкор району ).
  • Аспек уулу Азамат (No25 Аламүдүн району ).
  • Атазов Шайлообек Карыбекович (No8 Төлөйкөн району).
  • Ырысбек Ысламович Атажанов (No3 Кадамжай району).
  • Атамбаев Сеидбек Алмазбекович (No25 Аламүдүн району ).
  • Аширалиев Чынтемир Камчыбекович (No2 Баткен району ).
  • Аширбаев Элкинбек Токтогонович (No24 Сокулук району ).
  • Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович (No33 Нарын району ).
  • Байгазиев Беканас Замирбекович (No19 Токтогул району).
  • Бакеев Аскарбек Колхозбекович (No22 Жайыл району ).
  • Бакир Бакытбек (No9 Кара-Суу району ).
  • Бакиров Өмүрбек Мирзаимович (No4 Көк-Жар району).
  • Бакиев Улукбек Хаджимуканович (No10 Куршаб району).
  • Бегалиев Болот Касымбекович (No25 Аламүдүн району).
  • Бекешев Дастан Далабаевич (No 28 Октябрь району ).
  • Замонбек Сабиржанович Божонов (No11 Алай району ).
  • Ботобаев Айбек Курманович (No31 Кемин району ).
  • Бузурманкулов Айбек Мырзакеримович (No21 Талас району ).
  • Булекбаев Эркин Касымович (No 23 Москва району ).
  • Бекмуратов Баймурат Асанович (No1 Лейлек району ).
  • Ганиев Каныбек Токтоматович (No3 Кадамжай району).
  • Жакеев Алмазбек Алмамбетович (No20 Манас району ).
  • Джаанбаев Тойгонбай Сейитказиевич (No 33 Нарын району ).
  • Джапанов Аттокур Асаналиевич (No32 Кочкорский ).
  • Джумабеков Дастанбек Артисбекович (No20 Манас району ).
  • Джунусалиев Рамис Майрамбекович (No24 Сокулук району ).
  • Жээнбеков Жусупжан Амражанович (No13 Сузак району).
  • Джыргалбаев Нурбек Усенкулович (No30 Ысык-Ата району).
  • Дүйшөналиев Болотбек Согушбекович (No19 Токтогул району).
  • Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Дүйшөнбиев Райымберди Сейдакматович (No16 Ноокен району ).
  • Дунканаев Айбек Медетбекович (No 25 Аламүдүн району).
  • Дурсунов Атамша Латифович (No30 Ысык-Ата району ).
  • Дыйканов Максатбек Дыйканович (No2 Баткен району).
  • Жапаров Талантбек Рысбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Жолболдуев Памирбек Бакиевич (No4 Көк-Жар району ).
  • Жолдошов Беки Кадырбердиевич (No5 Ноокат району ).
  • Жолдошбаев Камчыбек (No26 Ленин району ).
  • Жороев Исманали Эгембердиевич (No1 Лейлек району ).
  • Жээнбаев Өскөнбай Сатыбаевич (No11 Алай району).
  • Зикиров Жусупбек Камчыбекович (No23 Москва району ).
  • Зулпуев Абдивап Момунович (No4 Көк-Жар району).
  • Ибраимов Санжар Кубанычбекович (No11 Алай шайлоо округу).
  • Ибраев Саматбек Кулукеевич (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Икрамов Тазабек Икрамович (No13 Сузак району).
  • Иманкулов Талай Маданбекович (No 23 Москва району ).
  • Иманкулов Эркин Токтаалиевич (No22 Жайыл району ).
  • Исаев Канатбек Кедейканович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Исеналиев Эмирбек Аскеевич (No31 Чүй-Кемин району).
  • Исламбеков Белек Мамасалиевич (No2 Баткен ).
  • Исмаилов Муратбек Кубанычбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Кадырбаев Айтмамат Тентибаевич (No9 Кара-Суу району).
  • Казакбай уулу Замирбек (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Калдарбеков Элдияр Султанович (No25 Аламүдүн району).
  • Калыков Улугбек Абдисатарович (No26 Ленин району).
  • Каниметов Адыл Жанкорозович (No 35 Ак-Суу району).
  • Карабаев Манасбек Токтогулович (No22 Жайыл району)
  • Карагулов Кубанычбек Нарынбекович (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Аалы Азимович Карашев (No12 Өзгөн).
  • Касымов Нурлан Орозалиевич ( No19 Токтогул району).
  • Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич (No13 Сузак району).
  • Келдибаев Төлөгөн Кыязович (No10 Куршаб району).
  • Кенжебаев Аманкан Батырбекович (No24 Сокулук району ).
  • Керимкулов Нурлан Бейшенбекович (No32 Кочкор району).
  • Кожиев Мирбек Дүйшөнбекович (No23 Москва району).
  • Койчуменов Мээримбек Нурбекович (No27 Биринчи Май району).
  • Коргонбай уулу Жусупбек ( No5 Ноокат район).
  • Кулбараков Автандил Илдузович (No 32 Кочкор району).
  • Кулматов Эделбек Маматкулович (No13 Сузак району).
  • Кунакунов Максат Касимджанович (No26 Ленин району ).
  • Курманов Байыш Жантаевич ( No30 Ысык-Ата району).
  • Кыдыралиев Бакыт Мукамбетович (No21 Талас району ).
  • Кыдырмышев Руслан Жаманакович (No28 Бишкек шаарынын Октябрь району ).
  • Лилиенталь Юлия Викторовна (No13 Сузак району) - катталган.
  • Мааткабылов Ырысбек Шаршенбаевич (No 29 Свердлов району).
  • Мадмаров Уланбек Аданбекович (No4 Көк-Жар району ).
  • Мадылбеков Туратбек (No 23 Москва району No ).
  • Максутов Мурсалим Султаналиевич (No3 Кадамжай району).
  • Малиев Арсланбек (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Мамаев Замирбек Далилович (No22 Жайыл району ).
  • Мамасыдыков Кумарбек Канболотович (No14 Жалал-Абад округу ).
  • Мамбеталиева Анара Хамзаевна (No30 Ысык-Ата району ).
  • Мамбеткулов Максатбек Назиржанович (No13 Сузак району).
  • Матраимов Искендер Исмаилович (No 9 Кара-Суу району).
  • Мацаков Кадырбек Мусаевич (No16 Ноокен району).
  • Мелисов Азамат Канатбекович (No32 Кочкор району).
  • Миркадыров Мухтар Мирсалиевич (No3 Кадамжай району).
  • Молдоташев Ишенбай Курманович (No35 Ак-Суу району).
  • Момунов Акат Акинович (No17 Аксы району ).
  • Мукарамов Асылбек Турабайевич (No1 Лейлек району ).
  • Мусагул уулу Амантур (No32 Кочкор району).
  • Мурадилов Бекболот Мурадилович (No3 Кадамжай району).
  • Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (No16 Ноокен району ).
  • Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович (No4 Көк-Жар району).
  • Назарбаев Абдунаби Салыевич (No3 Кадамжай району ).
  • Назарбеков Мирлан Рысбекович (No20Манас району ).
  • Мирбек Дүйшөнбекович Нажиев (No23 Москва району ).
  • Насиров Абдижамил Жусупович (No3 Кадамжай району).
  • Ниязалиева Дамира Абаскановна (No32 Кочкор району).
  • Нурбаев Жалолидин Паязидинович (No6 Араван району).
  • Нурбаев Бакытбек Токтогулович (No6 Араван району).
  • Нурланбеков Актилек (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Обдунов Элмурат Абдувалович (No 6 Араван району).
  • Олжобаев Баатырбек Бактыбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Омолдошова Айжан Рыскуловна (No 32 Кочкорский).
  • Оморов Чыңгыз Ашырбаевич (No 18 Ала-Бука району).
  • Орозбаев Айбек Маматович (No8 Төлөйкөн району).
  • Орозбаев Таалайбек Айтбаевич (No36 Ысык-Көл району ).
  • Осмонов Айбек Жапарович (No7 Ош району ).
  • Эржигит Жетимишович Пасанов (No10 Куршаб району).
  • Примов Улан Бердибаевич (No11 Алай району).
  • Нурлан Аскаралиевич Ражабалиев (No2 Баткен району ).
  • Райымкулов Бактыбек Кемелбекович (No22 Жайыл району ).
  • Рысбаев Равшанбек Рысбаевич (No4 Көк-Жар району).
  • Рыскулбек уулу Нурмат (No22 Жайыл району ).
  • Саипов Бактыбек Саипович (No11 Алай району).
  • Сагымбаев Канат Райымбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Садалиев Улан Шейшенбекович (No24 Сокулук району ).
  • Саккараев Медербек Жаманкулович (No31 Чүй-Кемин району ).
  • Самидинов Кумарбек Манапбаевич (No13 Сузак району).
  • Салихов Кеңеш Каримович (No2 Баткен району ).
  • Салымбаев Чыңгыз Жусупович ( No14 Жалал-Абад округу).
  • Самыкожо Мирлан (No32 Кочкор району ).
  • Сарбагышев Максатбек Канатбекович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич (No36 Ысык-Көл району ).
  • Сардарбеков Сабырбек (No32 Кочкор району ).
  • Сариев Акылбек (No33 Нарын району ).
  • Сарымсаков Каныбек Кубанычбекович (No24 Сокулук району).
  • Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич (No12 Өзгөн ).
  • Сегизбаев Мирбек Абдрахманович (No 1 Лейлек шайлоо округу).
  • Сейитказиев Анаш Токтосунович (No31 Чүй-Кемин району ).
  • Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (No5 Ноокат району ).
  • Сулайманов Кундузбек Кошалиевич (No19 Токтогул району )
  • Супатаева Альфира Илиясовна (No 35 Ак-Суу району).
  • Сурналиев Талгат Чыныбекович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Сыдыков Бактыбек Үсөнович (No16 Ноокен району ).
  • Сыргабаев Замирбек Самаматович (No3 Кадмажай району).
  • Тайлаков Арстанбек Кылычбекович (No26 Ленин району ).
  • Танабаев Нурлан Исамидинович (No10 Куршаб району).
  • Талипов Нурали Орозалиевич (No3 Кадамжай району).
  • Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович (No31 Чүй-Кемин району ).
  • Ташиев Рустам (No31 Чүй-Кемин району ).
  • Таштанбеков Акбөкөн Дукенович (No30 Ысык-Ата району ).
  • Таштанкулов Касым Абдусаматович (No1 Лейлек району ).
  • Тешебаев Акимбай Сатылганович (No16 Ноокен району ).
  • Токтакунов Нурбек Акбарович (Бишкек шаарынын Биринчи Май району ).
  • Токтобаев Сүйүнбай Жумаканович (Аксы району No17).
  • Токтогулов Эрбол Бекинович (Ысык-Ата району No30).
  • Токторов Абдыш (No 27 Биринчи Май району).
  • Төлөгөнов Бакыт Талантович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Тоотаев Улукмырза Абдилашимович (No11 Ала району).
  • Тукунов Акжолтой Шакирбекович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Түмөнбаев Акылбек Тогузбаевич (No35 Ак-Суу району ).
  • Тумунов Чыңгыз Сүйүнбаевич (No4 Көк-Жар району).
  • Турганбаев Мелис Токтомамбетович (No 28 Октябрь району ).
  • Турдумамбетов Осмон Жолдошбекович (No19 Токтогул району ).
  • Турков Мунарбек Максатбекович (No13 Сузак району ).
  • Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (No18 Ала-Бука району ).
  • Усупов Тилек Сабырович (No 28 Бишкек шаарынын Октябрь району ).
  • Хасанов Канат Зарлыкович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Чойбеков Бактыбек Каныбекович (No21 Талас району ).
  • Чокморов Болотбек Сексенбешович (No32 Кочкор району ).
  • Чомонов Манас Алишерович (No17 Аксы району ).
  • Шаимкулов Манас Каныбекович (No14 Жалал-Абад округу ).
  • Шакиев Нурланбек Тургунбекович (No17 Аксы району ).
  • Шамшидин уулу Абдулхамид (No3 Кадамжай району ).
  • Шамырканов Болотбек Муратбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Эгембердиев Өмүрбек Калыбекович (No13 Сузак району ).
  • Эргешов Толкун Турдукулович (No9 Кара-Суу району ).
Темаңыз барбы? Kaktus.kg'ге жазыңыз Telegram же WhatsApp: +996 (700) 62 07 60(Бишкек)
url: https://kaktus.kg/3853