Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме
RU

Бир мандаттуу округдар боюнча Жогорку Кеңешке талапкерлер. Жаңы тизме

Все самое интересное в Telegram

БШК 28-ноябрда өтө турган Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышууга ниеттенген бир мандаттуу талапкерлердин документтерин кабыл алууну улантууда.

Эске салсак, Кыргызстанда 36 округ бар, алардын ар биринде талапкерлер көрсөтүлүшү мүмкүн. Округ боюнча шайлоого катышуу үчүн документтер 2021-жылдын 13-октябрынын саат 18:00гө чейин кабыл алынат.

6-октябрдын таңына карата бир мандаттуу округдарга талапкерлердин тизмеси төмөнкүчө:

  • Абакиров Аскар Жумабекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Абдрахманов Азамат Абдилазизович (No4 Көк-Жар району).
  • Абдрахматова Атыр Болотбековна (No 34 Жети-Өгүз).
  • Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович (No13 Сузак району).
  • Абдылдаев Райымбек Жумагулович (No33 Нарын району).
  • Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович (No21 Талас району).
  • Абиров Жаныбек Болотбекович (No26 Ленин району).
  • Жагыл Бейшеновна Аджибаева (No36 Ысык-Көл району).
  • Алымжанов Айбек Орозбекович (No32 Кочкор району).
  • Алтынбеков Айбек (No15 Базар-Коргон району).
  • Арстанбеков Акылбек Советбекович (No16 Ноокен району).
  • Асанбаев Майрамбек Жекшенович (No32 Кочкор району).
  • Атажанов Ырысбек Ысламович (No3 Кадамжай району).
  • Аширалиев Чынтемир Камчыбекович (No2 Баткен району).
  • Аширбаев Элкинбек Токтогонович (No24 Сокулук району).
  • Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович ( No33 Нарын району).
  • Аскарбек Бакеев Колхозбекович ( No 22 Жайыл району).
  • Бегалиев Болот Касымбекович (No25 Аламүдүн району).
  • Бекешев Дастан Далабаевич (No 28 Октябрь району).
  • Замонбек Сабиржанович Божонов (No11 Алай району).
  • Ботобаев Айбек Курманович (No31 Кемин району ).
  • Булекбаев Эркин Касымович (No 23 Москва району).
  • Бекмуратов Баймурат Асанович (No1 Лейлек району).
  • Ганьев Каныбек Токтоматович (No3 Кадамжай району).
  • Джумабеков Дастанбек Артисбекович (No20 Манас району).
  • Джунусалиев Рамис Майрамбекович (No24 Сокулук району).
  • Жээнбеков Жусупжан Амражанович (No13 Сузак району).
  • Джыргалбаев Нурбек Усенкулович (No30 Ысык-Ата району).
  • Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Дүйшөнбиев Райымберди Сейдакматович (No16 Ноокен району).
  • Дурсунов Атамша Латифович (No30 Ысык-Ата району).
  • Дыйканов Максатбек Дыйканович ( No2 Баткен району).
  • Жолдошбаев Камчыбек (No26 Ленин району).
  • Зикиров Жусупбек Камчыбекович (No23 Москва району).
  • Ибраимов Санжар Кубанычбекович (No11 Алай шайлоо округу).
  • Ибраев Саматбек Кулукеевич (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Икрамов Тазабек Икрамович (No13 Сузак району).
  • Иманкулов Эркин Токтаалиевич (No22 Жайыл району).
  • Исаев Канатбек Кедейканович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Исламбеков Белек Мамасалиевич (No2 Баткен).
  • Исмаилов Муратбек Кубанычбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Казакбай уулу Замирбек (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Карагулов Кубанычбек Нарынбекович (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич (No13 Сузак району).
  • Кенжебаев Аманкан Батырбекович (No24 Сокулук району).
  • Кулбараков Автандил Илдузович (No 32 Кочкор району).
  • Кулматов Эделбек Маматкулович (No13 Сузак району).
  • Калдарбеков Элдияр Султанович (No25 Аламүдүн району).
  • Курманов Байыш Жантаевич (No30 Ысык-Ата району).
  • Кыдыралиев Бакыт Мукамбетович (No21 Талас району).
  • Кыдырмышев Руслан Жаманакович (No28 Бишкек шаарынын Октябрь району).
  • Лилиенталь Юлия Викторовна (No13 Сузак району).
  • Мааткабылов Ырысбек Шаршенбаевич (No 29 Свердлов району).
  • Мадмаров Уланбек Аданбекович (No 4 Көк-Жар шайлоо округу).
  • Малиев Арсланбек (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Мамбеталиева Анара Хамзаевна (No30 Ысык-Ата району).
  • Мамбеткулов Максатбек Назиржанович (No13 Сузак району).
  • Матраимов Искендер Исмаилович (No 9 Кара-Суу району).
  • Мелисов Азамат Канатбекович (No32 Кочкор району).
  • Момунов Акат Акинович (No17 Аксы району).
  • Мукарамов Асылбек Турабайевич (No1 Лейлек району).
  • Мусагул уулу Амантур (No32 Кочкор району).
  • Мурадилов Бекболот Мурадилович (No3 Кадамжай району).
  • Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (No16 Ноокен району).
  • Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович (No4 Көк-Жар району).
  • Насиров Абдижамил Жусупович (No3 Кадамжай району).
  • Нурланбеков Актилек (No26 Бишкек шаарынын Ленин району).
  • Обдунов Элмурат Абдувалович (No 6 Араван району).
  • Олжобаев Баатырбек Бактыбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Орозбаев Айбек Маматович (No8 Төлөйкөн району).
  • Осмонов Айбек Жапарович (No7 Ош району).
  • Эржигит Жетимишович Пасанов (No10 Куршаб району).
  • Райымкулов Бактыбек Кемелбекович (No22 Жайыл району).
  • Сагымбаев Канат Райымбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Саккараев Медербек Жаманкулович (Чүй -Кемин району No31).
  • Салихов Кеңеш Каримович (No2 Баткен району).
  • Сарбагышев Максатбек Канатбекович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Сардарбеков Сабырбек (No32 Кочкор району ).
  • Сариев Акылбек (No33 Нарын району ).
  • Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич (No12 Өзгөн).
  • Сегизбаев Мирбек Абдрахманович (No 1 Лейлек шайлоо округу).
  • Сейитказиев Анаш Токтосунович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (No5 Ноокат району).
  • Сулайманов Кундузбек Кошалиевич (No19 Токтогул району)
  • Супатаева Альфира Илиясовна (No 35 Ак-Суу району).
  • Сурналиев Талгат Чыныбекович (No36 Ысык-Көл району ).
  • Сыдыков Бактыбек Усенович (No16 Ноокен району ).
  • Тайлаков Арстанбек Кылычбекович (No26 Ленин району ).
  • Танабаев Нурлан Исамидинович (No10 Куршаб району).
  • Талипов Нурали Орозалиевич (No3 Кадамжай району).
  • Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович (No31 Чүй-Кемин району).
  • Таштанбеков Акбөкөн Дукенович (No30 Ысык-Ата району).
  • Токтакунов Нурбек Акбарович (No27 Бишкек шаарынын Биринчи Май району).
  • Токтобаев Сүйүнбай Жумаканович (No17 Аксы району).
  • Токтогулов Эрбол Бекинович (No30 Ысык-Ата району)
  • Төлөгөнов Бакыт Талантович (No 34 Жети-Өгүз району).
  • Тукунов Акжолтой Шакирбекович (No36 Ысык-Көл району).
  • Түмөнбаев Акылбек Тогузбаевич (No35 Аксу району).
  • Турганбаев Мелис Токтомамбетович (No 28 Октябрь району ).
  • Турков Мунарбек Максатбекович (No13 Сузак району).
  • Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (No18 Ала-Букин району).
  • Усупов Тилек Сабырович (No 28 Бишкек шаарынын Октябрь району).
  • Хасанов Канат Зарлыкович (No36 Ысык-Көл району).
  • Чокморов Болотбек Сексенбешович (No32 Кочкор району).
  • Шаимкулов Манас Каныбекович (No14 Жалал-Абад округу ).
  • Шакиев Нурланбек Тургунбекович (No17 Аксы району).
  • Шамырканов Болотбек Муратбекович (No 34 Жети-Өгүз району).
Темаңыз барбы? Kaktus.kg'ге жазыңыз Telegram же WhatsApp: +996 (700) 62 07 60(Бишкек)
url: https://kaktus.kg/3790